Meloni Chiara Ferragni’ye saldırıyor, Fedez karşılık veriyor

Actinopteri

New member
Giorgia Meloni Chiara Ferragni’ye saldırdı, Fedez Başbakan’a yanıt verdi. Atreju sahnesinden, İtalya Kardeşler’in başbakanı ve lideri, ücretlerini şişirmek için hayır işleri yapan etkileyicileri işaret ediyor. ‘Tasarımcı pandoro’ olayı için Chiara Ferragni’ye yapılan atıf açıkça görülüyor. Cevap Fedez’dir.girişimcinin kocası, Instagram’da uzun bir video serisiyle. “Başbakan muhteşem partisinin sahnesinde ülkenin önceliklerinden bahsetti. Genç işsizliğinden mi bahsetti? Hayır. Kıçıyla yaptıkları ve henüz bitirmedikleri mali manevradan bahsetti mi? Hayır. Ülkenin vergi yükünden mi bahsetti? Hayır. ‘İnternette çalışan insanlara karşı dikkatli olun’ demeye karar verdi, bu Başbakanımızın önceliğidir” diye söze başlıyor rapçi.

Fedez, “Bir politikacının böyle bir şey söylemesi beni gülümsetiyor. Özellikle bana ve karıma karşı dikkatli olmalısınız. Bizim bir şeyler yaptığımız ve Devletin pratikte hiçbir şey yapmadığı birkaç olayı sıralamak istiyorum” diyor Fedez, anılarını hatırlıyor Pandemi sırasında Milano’da 4 milyon toplanan bir yoğun bakım ünitesinin inşası taahhüdü. Rapçi ayrıca “aileleri beslemek için. Neredeydin?” eğlence çalışanları için 7 milyon avro toplama konusundaki kişisel kararlılığından da bahsediyor. Fedez’in yanıtı, psikolog primine ilişkin kararnamelerin uygulamaya konulması sırasında da geldi: “300 bin kişinin imzaladığı bir dilekçe alındı”.

‘Pandoro davası’yla ilgili olarak Chiara Ferragni’nin kocası, konunun doğrudan kendisini kapsamadığını belirterek başlıyor: “Şu ana kadar konuşmadım çünkü konu beni ilgilendirmiyordu ve hâlâ da ilgilendirmiyor. Eşim bir bağımsız kadın ve aşırı karar vermek istemiyorum. Kendiniz hükme itiraz edeceğinizi beyan ettiniz, bunun hakkında konuşmanın doğru olmadığını düşündüm. Bu konuyla ilgilenmesem de bana çok şey geldi. boktan ve dolandırıcı olarak etiketlendim. Vakfımla yaptığım şey dumanlı, opak olarak tanımlandı. Onlar iki bağımsız şey, bizi bir olarak görseniz bile. Eşim bağımsız bir kadın, kendi işini yapıyor. Ve bu da Vakfımla yaptığım şeyin sorgulanması beni şaşırttı: Bana pek uymuyor” diyor.

“Odadaki fili görmezden gelmek gibi bir niyetim yok. Eşim bu hükme uygun forumlarda itiraz edecek ve kendini savunacak -hala Başbakan’a ve genel olarak politikacılara hitap ediyor- diyor. Eşim, partisini oluşturanların aksine, Sayın Santanchè gibi milletvekili dokunulmazlığından yararlanamadı. Kendini savunacak çünkü kendini savunması gerekiyor ve ödemesi gerekiyorsa ödeyecek. Öte yandan siz bu ekstra ‘gücüne’ sahipsiniz. Santanché’nin dokunulmazlığı olmasaydı belki sahneden ‘bize dikkat edin’ derdi.”

Bakanlığın yanıtı

“Şarkıcı Fedez’in, pandemi döneminde Kültür Bakanlığı’nın Mart 2021’e kadar Mibact adını verdiği eğlence çalışanları lehine ‘yarım milyon avro’ toplayacağı yönündeki açıklamalarına istinaden Mikrofon Genel Müdürlüğü, Entertainment, bir notta, 2020/2022 üç yıllık pandemi döneminde sektöre doğrudan işçilere toplam 95 milyon Euro’nun üzerinde, işletmelere ise 260 milyon Euro’nun üzerinde, toplamda 355 milyon Euro’nun üzerinde ödeme yapıldığını belirtiyor. . Mic basın ofisi ile iletişim kurar.