”Laura Chiatti’ye cinsiyet ideolojik sürüklenmesinden kaynaklanan saldırılar”

Actinopteri

New member
” gücü laura chiatti erkeklerin ve kadınların farklı olduğunu doğrulamaktı”. Mario Adinolfi Adnkronos aracılığıyla sahayı Laura Chiatti lehine alıyor
sosyal medyada saldırıya uğradı Domenica’da canlı yayında “yatağı toplamaya başlayan, elektrikli süpürgeyi veren adama” müsamaha göstermediğini söylediği için. eros beni alçaltır, beni öldürüyor”.

“Cinsellik ve çekicilik, Laura Chiatti’nin cinsellik üzerine yaptığı açıklamalarla ortaya çıkan tartışmaları -aksini söylemeye gerek yok- farklı tetikliyor. erkek ve kadın arasındaki fark ben birinin meyvesiyim cinsiyet ideolojik sürüklenme ve Roberto Vecchioni ‘I want a woman with a skirt’ şarkısını söylediyse bunun bir skandal olmaması gerektiğini tartışmak için bir fırsattır. Baba Macaristan’da kadın ve erkek arasındaki farkın güzelliğini bize anlatabilecek her şeyin son derece önemli olduğunu söyledi – diyor Adinolfi – The cinsiyetler arasındaki farklılıkları ortadan kaldırma eğilimi sözde toplumsal cinsiyet ideolojisinin değeridir”.

“Saldırmak Chiatti’nin şaka yapması, bugün hüküm süren iklimi açıkça ortaya koyuyor: Artık kadın ve erkek arasındaki çelişkili ilişkiyi her zaman anlatma iradesi var ve bunun içinde çelişkili ilişki bazı unsurları geleneksel kadınlık tabu haline gelmiş görünüyorlar. Kimse kadınların ayağına zincir takmak istemez – o bunu açıklığa kavuşturmak istiyor – ama bugün kadınlar zincire vurulmak zorunda. çift cinsiyetli ve insan perforce olmalı anne? Ya da bazen farklı olan bir rivayet varsa laik olarak da kabul edilebilir mi?” diye sorar Adinolfi. Eminiz ki kadınların mihraptan vazgeçmesi bir avantaj olmuştur. politik olarak doğru geleneksel kadınlığın bazı konularına ve unsurlarına mı?” diye bitiriyor.

(Alisa Toaff tarafından)