“Küçük bir yeniden doğuştu”

Actinopteri

New member
“Üzerinde çok çalıştım. Ama kendinizi bu şekilde teste tabi tuttuğunuzda, sizi biraz da olsa korkutan bir şeyle karşılaştığınızda ve bu tam olarak yapmayı bildiğiniz şey olmasa da, kendinizi teste tabi tutar ve başarılı olursunuz. bir bakıma bu gerçekten küçük bir yeniden doğuş”. Adnkronos'la konuşmak Margherita Satın Alilk yönetmenlik denemesini anlatıyor 'Volare' 22 Şubat'tan itibaren sinemalardaFetiş oyuncusu olduğu Nanni Moretti'nin filmlerinden 'Seninle Tanıştığım Güne Lanet Olsun'a kadar onlarca gişe hasılatı yapan İtalyan filminin unutulmaz oyuncusu için ilk 'küçük mücevher'. Carlo Verdone 'Cahil Periler'e Ferzan Özpetek.

Buy, “Bir şeyleri yeniden yapma arzusunu hissediyorum, bu her alanda olan bir şey, biraz dahil olmanın etkisi,” diye açıklıyor Buy. Kamera arkasında, setteki harika deneyimi sayesinde harika vakit geçirdi: ” Çok güzeldi, harika bir yenilikti, kendimi rahat hissettim diyor, özellikle cesur seçimler yapmadım, hikayeyi çok basit bir yönle anlatmayı seçtim ama bu hikayeyi çok önemsedim, bu benim işimdi Bunu Doriana Leondeff ve Antonio Leotti ile birlikte yazdım, yazdım, uzun zamanımı aldı ve sonunda bunu kendim yapmaya karar verdim”.

Film, yaygın bir fobiden muzdarip bir aktris olan AnnaBì'nin (Buy'un kendisi tarafından canlandırılıyor) hikayesini anlatıyor. uçma korkusu. Ve böylece, ona Kore'nin en ünlü yönetmeninin kendisini beklediği Kore'ye giden bir uçağa binmesi gereken bir başrol teklif ettiklerinde, o bu zorluğun üstesinden gelemez ve rakibi meslektaşı Elena Sofia Ricci'ye bir avantaj sağlar. . Oyuncuyu gerçekte bile yakalayan bir korku. “Uçma korkusu oldukça otobiyografik” diyor. Ama filmden sonra “Ama artık bu benim bir parçam oldu. Eskiden beni çok hayal kırıklığına uğrattıysa da artık oldukça kabullendim, biraz daha gönül rahatlığıyla kabul ediyorum, kabul ettiğim bir şey haline geldi.”

Yönetmenlik ve oyunculuk yoğun ve yorucu bir deneyimdi. Buy, “Bu deneyimi yeniden yaşamak isterdim ama işim doğal olarak oyunculuk üzerine” diyor. Eğer yönetmenliğe geri dönseydim belki Onu oynamazdım çünkü biraz fazla yorucuydu.. Bu noktada beni yönetmenliğe, oyuncuları yönetmeye daha çok adayacaksınız.” Filmin kahramanları arasında Ricci'nin yanı sıra, Anna Bonaiuto, Giulia Michelini, Sergio Rubini, Euridice Axen vKendisi aynı zamanda oyuncu Caterina De Angelis'in de kızıdır ve eğitim almaya karar verdiği Amerika'ya gitmek zorunda kalan kızı Serena rolünde, onu panik atak hastaları için bir kurs almaya itecektir.

“Caterina ve kızımla birlikte çalışmak gerçekten harika bir deneyimdi ve bu işi yaparken yaşayabildiğim için ayrıcalıklıyım. Bazı konularda çatıştık, bazı konularda kendimizi bulduk, bize başka bir deneyim kazandıran bir deneyimdi.” Anne ile kız arasındaki ilişkiyi görme şekli. Bu herkese göre bir şey değil”, diye açıklıyor Margherita Buy Adnkronos'a. Ve eğer ona gelecekte ilk olarak ne göreceğini sorarsanız, yönetmen olarak mı yoksa oyuncu olarak mı bir film olarak, tam olarak Margherita Buy gibi cevap veriyor: “Ah efendim, hangi filmi yapmak istediğimi bilmiyorum, bilmiyorum. Bilmiyorum diyor, gözleri büyüyerek. Gelecek şimdiden beni çok korkutuyor.”

(Ilaria Floris tarafından)