“Kime oy verdiğimi bilmek ister misin?”

Actinopteri

New member
Şovmen, Gian Marco Chiocci ile yaptığı röportajda biraz kendini serbest bırakıyor: “Son üç seçimde iki kez taraf değiştirdim”

“Kime oy verdiğimi bilmek ister misin?” Fiorello, Tg1’in yöneticisi Gian Marco Chiocci ile yaptığı röportajda siyaset hakkında konuşurken (biraz) düğmelerini açıyor. Şovmen, ‘Milano dönemini’ düşünerek, “Ya benden siyasete girmemi isteselerdi? Ben Milano’dayken, evet, Berlusconi o sırada oradaydı, onunla birlikte çalıştık ve bu gerçekleşti” diyor. neredeyse 40 yıl önce başlayan kariyer. Milletvekili ya da senatör olmayı ister miydi? “Bunu yapamam.”

Sandık gizliliğinde kime oy verdiniz? “Ben eski muhafızların bir parçasıyım… Kendimi o büyüklerle karşılaştırmak istemiyorum – diyor – ama o zamanlar Walter Chiari’nin kime oy verdiğini bilmiyorduk. Ben eğlence yapmak istiyorum, değil siyaset”. Baskılara rağmen direnmeye devam ediyor: “Size asla söylemeyeceğim. Kime oy verdiğimi bilmek istiyor musunuz? Son üç seçimde iki kez taraf değiştirdim. Avrupa seçimlerinde kime oy vereceğim? Arayacağım. Kime oy verdiğimi söylemek için kabinden ayrılır ayrılmaz… oy verdim”, diye şaka yapıyor Fiorello.