film, yönetmenin sözleri

Actinopteri

New member
“Ilary Blasi oyuncu olarak iyi mi? Seni şaşırtacak, çok yetenekli“. Sardunya'nın Santa Margherita di Pula'nın Forte Köyü'nde devam eden Filming Italy Sardegna Festivali'nin konuğu Giampaolo Morelli, Adnkronos'a yönetmenliğini üstlendiği 'Aşk ve diğer zihinsel testereler' adlı filmini anlatıyor. 17 Ekim'de sinemalarda vizyona girecek ve ne puan Ilary Blasi'nin ilk oyunculuk deneyimi. Morelli şöyle açıklıyor: “Onu çok önemsiyorum; kendisi büyük bir ironiye sahip ve bu nedenle de büyük bir zekaya sahip bir kadın.” 'Le Iene'yi yaptığımda beni inanılmaz bir nezaketle karşıladı. Zeki kadınları destekliyorum ve o da onlardan biri“.

Arsa

Morelli, romantik bir komedinin “ama aynı zamanda yanlış” olduğunu söylüyor. Mutlu sonla biten ve birçok komik ama düşündürücü olay örgüsüne sahip bir aşk hikayesi. Film, kız arkadaşı trajik bir motosiklet kazasında sevgilisiyle birlikte ölünce evlenmeyi bile planlayan 45 yaşındaki veteriner heveslisi Morelli'nin canlandırdığı Guido'nun hikayesini anlatıyor. Aktör şöyle açıklıyor: “Umarım bu, kadınların daha bilinçli hale gelmesi ve dünyadaki yerlerini almak ve kutsal haklarının tanınması için mücadele etmesinden dolayı şu anda biraz kafası karışmış olan erkeklerin durumu hakkında düşünmemizi sağlayabilir.” ve Napoliten yönetmen -. Her değişiklik yeni bir dengeyi gerektirir ve dolayısıyla o yeniden ayarlama anı vardır. Bazen bu kavgalarda nefret tetikleniyor ve erkeklerin bu andan çok korktuğunu görüyorum. Bu olmamalı, insanın canını acıtıyor.”

Morelli: “Çok dolu bir an, yönetmenlikten oyunculuğa geçiyorum”

Kendisinin de açıkladığı gibi Morelli için bu, “yönetmenlikten oyunculuğa geçtiğim çok dolu bir an. Hikaye anlatmak her zaman güçlü hissettiğim bir şey.” Ve aslında, 'Aşk ve diğer zihinsel testereler'e ek olarak, Sardunya'da gösterilen ve yakında gösterime girecek olan 'Falla girar 2' adlı komedisi de var. 20 Ağustos'ta vizyona giren ve internet bağımlılığı temasını konu alan bir sonraki film, Carolina Crescentini'nin başrolde olduğu, Gianluca Ansanelli'nin Carolina Crescentini ile birlikte yönettiği, Morelli'nin rol aldığı 'How to make your parents' adlı komedi filmi önümüzdeki 12 Eylül'de vizyona girecek. Morelli sözlerini şöyle bitiriyor: “Bu, kendimi ifade edebildiğim ve içimdeki fikirleri ortaya çıkarabildiğim bir an. Bunu her zaman istemiştim… Tanrıya şükür şimdi yapabiliyorum.”