“Filistin'deki felaket kabul edilemez, Netanyahu bir suçludur”

Actinopteri

New member
“Filistin'deki felaket kabul edilemez. Savaş, bir şeyler yapma biçimi olarak insanlık tarafından yasaklanmalıdır.” Vasco Rossi bunu, Zocca'lı şarkıcı-söz yazarının Milano Şehri Parşömenini toplayıp hayranlarıyla buluştuğu Corriere della Sera'daki Sala Buzzati'nin canlı çevrimiçi yayınında söyledi.

Şarkıcı-söz yazarı, “İşler savaşlarla çözülemez” diyor. Aslında savaş açanlar akıl hastanesine yatırılmalı. İnsanlığın iletişim kuracak bir dili var. Bir sıçrama yapılmalı, savaş tabu haline gelmeli. İhtiyacımız var. anlaşmaya varmak için.”

Vasco, İsrail-Filistin savaşıyla ilgili yayınladığı bazı paylaşımların ardından gelen toplumsal saldırılara ilişkin şu gözlemde bulundu: “Sosyal medya artık nefretin mekanı haline geldi; bu durum gerçekten sinir bozucuydu; 50'ye neden olan Holokost trajedisi olan Anma Günü'nü hatırladım. Milyonlarca ölüm, ırk kanunları. Bazı şeylerin bir daha yaşanmaması için hatırlamak gerekiyor. Babam da bir toplama kampındaydı ve o gün geldiğinde bunu özellikle hissediyorum.”

Şimdi şunu ekledi: “Var Hükümet başkanı ve suçlu olan Netanyahu; ama nüfusun tamamı böyle değil. İnsani açıdan kabul edilemez şeyler oluyor, ben de buna katılıyorum ama gelip bana Holokost'u hatırlamadığımı söyleyemezsiniz, çünkü bunun bununla kesinlikle hiçbir ilgisi yok.”