Fedez, hastaneye kaldırıldıktan sonra yaptığı açıklama: “Durmam gerekiyor”

Actinopteri

New member
Fedez, kanama nedeniyle hastaneye kaldırıldıktan sonra durdurulmalı“Cumartesi günü için planlanan üç randevuyu iptal etmek zorunda kaldığım için çok üzgünüm. Dinlenmem ve biraz güç toplamam gerekiyor” diye yazıyor rapçi Fedez Instagram hikayelerinde. Fedez, geçtiğimiz günlerde Milano'daki Policlinico'da pankreas tümörü nedeniyle geçirdiği ameliyatın bir sonucu olan iç kanama nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçı, hastaneye yatışını uyuşturucu ve alkol bağımlılığına bağlayan sahte haberleri bile reddetmek zorunda kalmıştı. Fedez, geçen sonbaharda 2 ülserin neden olduğu kanamalar nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı: Neyse ki son bölüm daha az şiddetliydi.

Fedez şimdi eve döndü ve çocuklarıyla birlikte evde göründüğü bazı hikayeler yayınladı. Eski eşi Chiara Ferragni, haberlere aniden bir sosyal sessizlikle tepki gösterdi; bu, önceki haftalarda kaydedilen gayretli bir varlıkla tezat oluşturuyor.

Fedez'in cerrahı: “Onu madde bağımlılığıyla suçlamayı bırakın”

“Fedez artık iyi. Ve lütfen ona saldırmayı bırakın. Onun durumunda, onu tanıdığım için kesin olarak söylüyorum, ara sıra yaşadığı kanama “alkol veya uyuşturucu gibi maddelerin kötüye kullanımından kaynaklanmıyor. Kesinlikle bunu dışlamak istiyorum”. Eylül 2023'ün sonunda Fedez'i iki ülserden kaynaklanan kanama nedeniyle acilen tedavi eden ve sanatçının Milano'daki Fatebenefratelli hastanesinden taburcu olduktan sonra kamuoyuna teşekkür ettiği cerrah Marco Antonio Zappa, bunu güçlü bir şekilde vurgulamak istiyor. Karın cerrahisinde dünya çapında önde gelen bir uzman olarak bilinen Zappa, Fedez'in son günlerde Milano'daki Policlinico'da yeni bir kanama nedeniyle hastaneye kaldırılmasının ardından durumu açıklamak istiyor ve Adnkronos Salute ile konuşuyor.

Sonbaharda rapçinin sorumluluğunu üstlendiğinde, uzman Milano'daki Fatebenefratelli-Sacco Asst'ın Genel Cerrahi Ünitesi'nin müdürüydü. Şubat 2024'ün sonuna kadar öyleydi ve 1 Mart'ta Ulusal Sağlık Hizmeti'nin kapılarını sert ve acı ifadelerle kapattı: “Oyun bitti, beni hayal kırıklığına uğratın. Çok yorgunum ve olduğum her şeyi, yaptığım her şeyi, verdiğim her şeyi umursamayan bir sistem yüzünden hayal kırıklığına uğradım. Herkesin herkese değdiği bir sistem” diye ilan etti NHS'ye veda ederken. Halk sağlığından kaçan bir başka 'mükemmel ceket'. Bugün Sicob'un (İtalyan Obezite ve Metabolik Hastalık Cerrahisi Derneği) eski başkanı olan Zappa, Iseni Sanità Grubu'nun Cerrahi Departmanı'nın müdürüdür. Sevdiği işi yapmaya devam ediyor – bir doktor-dağcı olarak dağlara olan sevgisiyle ve savaş sonrası dönemde bir şampiyon olan babasının izinden giderek bisiklete olan sevgisiyle bağdaştırdığı bir tutku – ve Fedez ile iletişimini sürdürüyor. Ona “bir arkadaş” diyor.

“Açıkça söylemek istiyorum – cerrah belirtiyor – duodeno-sefalo-pankreatektomi ameliyatından sonra gastro-jejunal anastomozdan kanama, vakaların önemli bir yüzdesinde, hatta uzaktan ve birden fazla kez görülebilen bir durumdur”. Jargon tekniktir, ancak anlamı Fedez'in Instagram'da açıkladığıyla aynıdır: ''Beni ameliyat ettikleri yerde tümörü çıkarmak için organlarımı diktikleri için bir başka iç kanama nedeniyle hastaneye kaldırıldım, bu yüzden dikildiğim yerde ülser ve kanamaya karşı daha hassasım''. 2022 baharında Milano'daki IRCCS San Raffaele hastanesinde pankreastaki nöroendokrin tümör nedeniyle geçirdiğim ameliyata atıfta bulunmaktadır.

Kanama, Zappa'nın doğruladığı gibi, “cerrahi operasyon ve anastomozla bağlantılı bir olaydır. İkincinin olası komplikasyonları esas olarak 3'tür: kanama, stenoz (kapanma) ve dehisans (perforasyon). Bu kadar uzakta dehisans artık meydana gelmez, bunu %100 hariç tutuyoruz çünkü bu, operasyondan sonraki ilk birkaç günle sınırlı bir risktir. Stenoz ve kanama, aynı zamanda belirli bir mesafede meydana gelebilecek iki olaydır. Ve kanama da tekrarlanabilir”.

“Birkaç günlük sükunet ve Fedez sakin bir şekilde çalışma faaliyetlerine devam edebilecek”“. Cerrah Zappa'nın bundan hiç şüphesi yok. Kanama “endoskopik klipslerin uygulanmasıyla durduruldu, bu yüzden Federico'nun tekrar başlamadan önce bir süre sakin kalması normaldir” diyor Adnkronos Salute'a.

“Her birimiz mesleğimizle geçiniyoruz – uzmanı gözlemliyoruz – ve bir sanatçının mesleği, sadece bir örnek vermek gerekirse, bir devlet çalışanınınki olmayan mesleki taahhütleriyle açıkça bağlantılıdır. Elbette bu, daha düşük bir dinlenme ve iç huzuru olasılığını belirler” ve ayrıca “daha fazla iş stresi, olağandışı zamanlarda bile günlük taahhütlerle dolu bir mesleğe tam olarak bağlıdır. Bu kesinlikle kanamanın başlangıcını etkileyebilir”.

“Şimdi, ilk dinlenme döneminden sonra,” Zappa'ya göre, “Fedez taahhütlerini yerine getirebilecek. Kanama tekrarlanabilen bir olay olsa bile,” diye belirtiyor cerrah. “Ve her seferinde ona saldıran, onu alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla suçlayan birileri olacak diye bir şey yok. Öyle bir şey yok,” diye tekrarlıyor Zappa. “Onu tanıyorum ve bundan eminim.”