“Emekli oluyorum ama beni hâlâ televizyonda (ve Lazio stadyumunda) göreceksiniz”

Actinopteri

New member
“Her şey biraz tuhaf, bugünden itibaren farklı olacak: İtalya'ya döneceğimelbette Bu büyük bir değişiklik ama değişim olumlu da olabilir.” Adnkronos'a şöyle söylendi: Giovanna Botteritarihi Rai muhabiri, bugünden itibaren emekli oluyor ancak sesindeki adrenalin, bunun projelerle dolu bir aşamanın yalnızca başlangıcı olduğunu hemen ortaya koyuyor. Gazeteci, dünyanın her yerine gönderildi New York'tan Pekin'e, şu anda kaldığı Paris'e, hayatın bu yeni aşamasına nasıl bir ruhla girmeye hazırlandığını bize anlatıyor. Mesleğini bırakmaya hiç niyeti olmadığını hemen belli ederek: “Sanırım yapmayı bildiğim iki üç şey var ve sanırım onları yapmaya devam edeceğim”, gülümsüyor.

Pek çok kişinin, diğer şeylerin yanı sıra Sanremo'dayken bile hatırladığı muhabir, “Elbette bu büyük bir adım, uzun yıllardır yurt dışında yaşıyorum” diye açıklıyor birkaç yıl önce Amadeus'la birlikte, burada ortak sunucu rolünü hoş bir şekilde denedi. Ama hayat bu, görevi gençlerden devralmak, bayrağı devretmek de doğru, etrafta çok iyi genç gazeteciler var. Bu doğal bir değişim”. Botteri, “Tutkular için daha fazla zaman” olacağını açıklıyor. Bu şekilde – çok iyi bilinen – Lazio'su için. “Olacak daha fazla zaman

yani Stadyuma git“, gülüyor. Ve her zamanki ironi ile bitiriyor: “Sonuçta, ölmedim değil, yeni emekli oldum.”