Emekli öğretmene sürpriz

Lena

Global Mod
Global Mod
Dayısı da öğretmen olan Müjgan Özakar, çocukluğundan itibaren eğitimci olmak istedi. Liseyi Ankara Atatürk Kız Meslek Lisesi’nde tamamladı. Liseden mezun olur olmaz evlendirilen, 18 yaşında birinci, 21 yaşında ise ikinci çocuğunu kucağına alan Müjgan Özakar, 1960’lı yılların başında Ankara Kız Teknik Yüksek Okulu’na girdi. Mesleğe ise 28 yaşında Kütahya Simav’da elişi öğretmeni olarak başladı. 23 yıl öğretmenlik yaptıktan daha sonra 1985’te Ankara Gaziosmanpaşa Ortaokulu’ndan emekli oldu.

‘ÇOCUKLAR OKUSUN’ DİYE

Müjgan Özakar malvarlığını ‘Çocuklar okusun’ diye Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışladı. Müjgan öğretmeni 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde, TEV bursuyla farklı üniversitelerin öğretmenlik kısmında okuyan öğrenciler, öğretmen kürsüsüne çıkardı. İstanbul’da bir huzurevine yerleşen Müjgan öğretmen, “Eğitimin insan hayatındaki ehemmiyetini ailemden öğrendim. Hayat uzunluğu biriktirdiğim neyim var ise eğitim için bağışladım. Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i epeyce sevdiğim için çocuklara yararım olsun istedim” diyor.