Druther ne demek ?

Muhtar

Global Mod
Global Mod
Druther, Amerikan Ingilizcesinin bir ifadesidir ve 'daha cok istemek' anlamna gelir. Kelime, 'would rather' ya da 'would rather have' ifadelerinin ksaltlms hali olarak kullanlr.

Druther Kokeni

Druther kelimesi, 16. yuzylda ortaya ckmstr. Kelime, 'would' ve 'rather' kelimelerinin birlesmesinden olusmustur. Daha sonra, bu iki kelimenin ksaltlms hali olarak kullanlmaya baslamstr.

Druther Kullanm

Druther kelimesi, dusunulen bir seyin daha iyi bir alternatif olarak istenmesi anlamna gelir. Kelime, bir dilek ya da arzunun ifade edilmesi icin kullanlr. Ayrca, bir seyin daha iyi olmasn arzulayan insanlarn dusuncelerini ifade etmek icin de kullanlr. Ornegin:

"Benim drutherm, daha fazla para kazanmak."

"Benim drutherm, daha fazla zaman gecirmek."

Druther kelimesi ayrca, arzulanan seyin daha iyi veya daha kolay olmasn arzu etmek icin de kullanlr. Ornegin:

"Benim drutherm, ev temizligi yapmak icin daha az zaman harcamak."

"Benim drutherm, daha iyi bir ise sahip olmak."

Druther kelimesi ayrca, bir seyin daha kolay veya daha az zahmetli olmasn arzulamak icin de kullanlr. Ornegin:

"Benim drutherm, sehir ici yolculuklar icin daha az zaman harcamak."

"Benim drutherm, daha az stresli bir yasam."

Sonuc

Druther kelimesi, Amerikan Ingilizcesinin bir ifadesidir ve 'daha cok istemek' anlamna gelir. Kelime, 'would rather' ya da 'would rather have' ifadelerinin ksaltlms hali olarak kullanlr. Druther, dusunulen bir seyin daha iyi bir alternatif olarak istenmesi, arzulanan seyin daha iyi veya daha kolay olmasn arzu etmek ya da bir seyin daha kolay veya daha az zahmetli olmasn arzulamak icin kullanlr.