Dermovate kremin cilde yararları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2023

Musa

New member
Doktorların sık sık reçete ettiği Dermovate krem, bilhassa cilt ve deri kaşıntıları mucizevi bir biçimde geçiren eserdir. En uygun egzama kremlerinden biri olan Dermovate krem nasıl kullanılır, neye güzel gelir, kullanım biçimi ve yan tesirleri nelerdir? Öğrenmek için kesinlikle haberimizin bilgilerinı incelemelisiniz.
HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Dermovate krem çoklukla sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, uzmanların en sık reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama üzere rahatsızlıklarla başa çıkamayan bireylere adete mucize üzere yeterli gelen Dermavote egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa müddette giderir. Lakin bu kadar tesirli olmasıyla birlikte yan tesirleri de olan bir ilaçtır. Kesinlikle tabip nezaretinde kullanılması önerilen bu krem kortizonlu kremler içinde yer alır. İçerisinde % 0.05 klobetazol 17-propiyonat bulunan Dermovate krem, kortizonlu olduğu için yan tesirleri de fazla olmaktadır.


30 ve 50 gramlık tiplerde satılan bu kremi kullanmadan evvel yan tesirlerini okumalısınız. Yapılan araştırmalara öre 1 yaşından büyüklerin kullanabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen yeterli huylu deri hastalığı), sedef hastalığı sıkıntı tedavi edilen egzamalar üzere cilt sorunlarında iltihabın tesirlerini en aza indirmek için kullanılır.


dermovate krem ne işe yarar

DERMOVATE KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi kesinlikle uzman hekiminize istişareden kullanmamalısınız. Kortizonlu kremleri uzun mühlet bilinçsiz kullanmak önemli yan tesirlerin ortaya çıkmasına niye olabilir.

  • Kremi uygulayacağınız bölgenin pak olduğuna emin olduktan daha sonra ince bir katman olacak biçimde sürün. Gün içerisinde 1-2 kere sürebilirsiniz. Ovalayarak basitçe emilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Tedaviden tam sonuç almak için 4 hafta boyunca kullanılması uzmanlar tarafınca öneriliyor.
NOT: Kremi ellerinizdeki egzama sorunu için kullanmıyorsanız kremi sürdükten daha sonra bol suda ellerinizi yıkayın. Yalnızca sıkıntılı bölgeye uygulanması gerekir. Kremden kısa müddette tesir almazsanız hekiminize danışabilirsiniz.


dermovate krem yan tesirleri nelerdir

DERMOVATE KREM YAN TESİRLERİ NELERDİR?

Yazının en başında bahsetmiş olduğumiz üzere krem tesirli olduğu kadar yan tesirleri de fazladır. Önemli yan tesirleri bulunan bu kremi kullanmaya başladıktan daha sonra görülebilecek tesirleri sizlerle paylaşıyoruz. Genelikle doz aşımında ya da içerisinde bulunan hususlara alerjisi olan bireylerde görülen bu yan tesirlerle karşılaştığınızda kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

  • Deride incelme ve çok hassaslık tıpkı zamanda deri döküntüleri, yüz, dudaklar, lisan ya da gırtlakta şişme görülebilir. Uyguladığınız bölgede kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan tesirleri içindedır.
  • En ağır yan tesirlerinden biri, sürdüğünüz bölgedeki toplardamarın besbelli hale gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir.
  • Beden kıllarında artış, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,
  • Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama,
  • Kanda kortizol hormonunun azalması,
  • Kanda şeker seviyesi artışı ve idrarda şeker bulunması,
  • Kan basıncı yükselmesi,
  • Göz içi basıncı artışı (giokom) üzere belirtiler Dermovate kremin yan tesirleri içinde yer alır.

DERMOVATE KREMİN FİYATI

DERMOVATE KREMİN FİYATI NEDİR?

Dermovate kremin 2023 fiyatı 55,52 TL’dir.


Yasemin.com ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz… Kullandıktan daha sonra kesinlikle yorum yapın!