Dargen D'Amico Domenica In'de göçmenlerden bahsediyor, Mara Venier onu durduruyor

Actinopteri

New member
Dargen D'Amico, Domenica'da Mara Venier tarafından kesintiye uğradı Bugün, 11 Şubat 2024, tamamen dün Angelina Mango'nun zaferiyle sona eren Sanremo Festivali'ne ithaf edildi. Festivalde Onda Alta şarkısıyla yarışan Dargen D'Amico, Ariston'da hazır bulunan gazeteci ve yorumcuların sorularını yanıtlayarak konukseverlik ve göçmenler temasına değindi. “İtalya'da her zaman misafirperverlik ve karşılama kuralı vardır. Kapılar açıldığında çocuklar eve girip 'Açım' dediler. Kimse onlara 'Nerelisiniz? Baban kim?”. Onları beslediler. Üşüdülerse üstlerini örttüler. Bu bizim genetik bagajımız. Çocuğu korumazsanız hiçbir şey işe yaramaz. Bu beni korkutuyor ve bunu aktarıyorum.”

Şarkıcı şöyle devam etti: “İtalya küçülen bir ülke. Göz önünde bulundurulması gereken birçok fırsat var. Göçün ekonomik dengesinin olumlu olduğundan, göçmenlerin emekli maaşlarımızı ödemek için devlet kasasına para yatırdığından ve daha fazlasından asla bahsetmiyoruz. Misafirperverlik için ne kadar ödüyoruz. Bu istatistikler ele alınmalı.”

Tartışmayı Mara Venier kesti: “Ama burada bir parti var, müzikten bahsediyoruz. Bazı konuları ele almak çok zaman alır. Bütün bunları üç kelimeyle anlatmak çok zor. Daha fazla zaman alır ve bizde yok, şarkı söyletmeliyiz. Bunlar önemli konular. Detaylı cevaplanması gereken sorular soruyorsunuz, daha fazla zaman alır” diye yorumculara seslendi. Ariston'dan ayrılan Dargen D'Amico, “Ben de özür dilerim, soruları yanıtlamaktan kendimi alamıyorum” yorumunu yaptı.