Dans edin, Diana Ferrara 80 yaşına giriyor, ‘hediye yok, şirketimi destekleyin’

Actinopteri

New member
“Hediye yok, hediye yok ama şirketime destek ol. Sadece benim için değil, yeni nesiller için de yaşama sebebi.” Diana Ferrara 80 yaşına giriyor, mutlak bir diva, Rudolf Nureyev, Vladimir Vassiliev, Peter Schaufuss, Paolo Bortoluzzi, Denis Ganio ve Raffaele Paganini ile birlikte dans ettiği Roma’daki Teatro del’Opera’nın yıldızı ve dans dünyasına meydan okumaya başlıyor. Yıllarca Mic-Spettacolo dal Vivo tarafından Fus’un finansmanından dışlanan büyük dansçı pes etmedi ve grubuyla birlikte İtalya’da yapılan şovları, kreasyonları ve koreografiyi ihraç ederek dünyayı dolaşmaya devam ediyor.

“Hayatımda çok önemli bir tarihi kutladım – Diana Ferrara Adnkronos’a – Kendimi 80 yaşında hissetmiyorum, aksine canlılığım ve dans tutkum henüz tükenmedi. Arkadaşlarımdan bana hediye vermemelerini istedim ama şirketim Astra Roma Balesi’nin var olmaya ve çalışmaya devam edebilmesi için beni desteklemek Benim için yanlış olan, yakıcı ve anlaşılmaz bir suç, katkılardan muafiyet Kompleks için verebileceğim tek cevap bu. idare ediyorum”.

Ve 1988’de ‘Commendatore al Merito della Repubblica’ lakaplı Diana Ferrara ekledi: “Gelecek yıl Astra Roma Balesi 40 yıllık etkinliği ve önemli başarıları kutlayacak. Repertuar kreasyonlarında Luciano Cannito, Milena Zullo, Paolo Arcangeli, Alessandro Bigonzetti, Enrico Morelli, Paolo Mohovic, Roberto Sartori, Sabrina Massignani. İki yıl boyunca – diye devam etti – grubun iki dansçısı duyarlılık ve hayal gücüne sahip Giada Primiano ve Contemporary araştırmasıyla ilgili konularda Fausto Paparozzi” olarak yetenek ve özgünlük sergilediler.

Diana Ferrara, “Bütün dansçılarım gelişmek ve onaylanmak için büyük fırsatlara sahip olduklarının farkındalar” diye devam etti Diana Ferrara. “Bana yakın durdukları için minnettarım. Bu nedenle, kollarımı hiç indirmeden, beni farklı kılan tüm coşku ve tutkuyla devam edeceğim.” , gelecek sezonlar için yeni projelerle yüzleşmek”.