Çatışmacı Shiva vurulduktan sonra yargılanıyor: Cezaevinde 'pişmanlık'

Actinopteri

New member
“Hapishanede geçen aylar bana bir sanatçı olarak rolümün önemini düşündürdü; değerlerin bir aracı olduğumu biliyorum ve müziğim aracılığıyla daha sağlıklı mesajlar ve örnekler iletmeye ve her şeyden önce artık bu değerleri vermemeye kararlıyım. Müzikle hiçbir ilgisi olmayan aptal rekabetlere yer ve önem. Sadece müziğimi yapmaya geri dönmek istiyorum ve geçmişte yapılan hataları çok iyi anlıyorum.” Kendiliğinden yapılan açıklamaların pasajlarından biridir. Andrea Arrigoni, namı diğer Shiva, Milano mahkemesinin hakimlerine. 24 yaşındaki tuzakçı, geçen Ekim ayında Settimo Milanese'deki Cusago'da meydana gelen silahlı saldırıda cinayete teşebbüs, yasa dışı ateşli silah bulundurma ve tehlikeli patlama suçundan tutuklanmıştı.11 Temmuz 2023 akşamı iki gencin vurulduğu olay. “Geçen temmuz ayındaki olaydan sonra partnerim ve 5 aylık oğlumla birlikte Milano'nun merkezinde yaşamaya karar verdim. O dönem kısıtlandığım için oğlumun doğduğunu görmedim ve bu bana çok acı çektirdi ve aynı zamanda davranışlarıma da yansıdım” diye ekliyor.

Shiva, “Artık farklı bir insanım, çok daha sorumluluk sahibiyim ve kendimi bir daha asla davada söz konusu olan gibi durumlarda bulmayacağım, çünkü oğluma ve tüm hayranlarıma örnek olmak istiyorum” diye açıklıyor. avukat Daniele Barelli.

24 yaşındaki oyuncu, spontane uzun açıklamalarda kim olduğunu şöyle anlatıyor: “Ben bir müzisyenim, çocukluğumdan beri tutkum hep müzik oldu. Son zamanlarda birçok fedakarlık ve kararlılık sayesinde, Yıllardır ulusal ve uluslararası alanda kendimi kanıtlamayı başardım ve böylece hayatımda en çok sevdiğim şeyi yapma hayalimi gerçekleştirdim”.

Bu onun bir kayıt stüdyosu kurmasına olanak sağlayan Milano Ovest'i sağladı; “Milano'nun banliyölerinde ve ötesindeki küçük çocukların yaratıcılığına bir alan ve araçlar sunmak, onlara bir alternatif olarak müzikal tutkularını geliştirmelerine olanak sağlamak amacıyla doğdu.” çoğu zaman sosyal ve kültürel ötekileştirmeyle karakterize edilen bir yaşam” diyor yargıçlara hitaben. Trapper aynı zamanda “benden daha az şanslı olan gençlere fırsat vermek, onları sokaklardan uzaklaştırmak ve onları düzenli bir spor yoluna teşvik etmek” amacıyla oluşturulmuş bir girişim olan bir futbol takımının başkanıdır. Sosyal konulara ve tüm konulara özellikle dikkat ediyorum. “zor bir hayat yaşayanlar”, “servetimin bir kısmını” paylaşmaya çalışanları “zor” bir çocukluk geçirenleri açıklıyor.

Batı Milano “bu nedenle benim için bugün hala evimi, işimi artırabildiğim ve bunu içerideki ve dışarıdaki tüm insanlara aktarabildiğim yeri temsil ediyor. Ne yazık ki, hayatımın bazı anlarında şöhret, bunaltma riskiyle karşı karşıya kaldı. çünkü ben sıfırdan başladım ve birdenbire kendimi her şeye sahipken buldum, riske girdim, bazen neredeyse gerçeküstü bir boyuta fırlatılmış hissettim” diye bitiriyor niyeti sadece müziğe konsantre olmak olan Shiva.

“Gençlere verdiğim kötü örnekten dolayı özür dilerim, ben suçlu değilim”

“Bu deneyim hayatımı tamamen altüst etti, beni takip eden ve şarkılarımı beğenen birçok çocuğa kötü bir örnek vermiş olmanın, davranışlarımla onları hayal kırıklığına uğratmış olmanın ağırlığını da hissediyorum” diyor bir kez daha.

“Sizi temin ederim ki bu durum bana müzik alanında imajımın ve paramın devasa bir zarar görmesinden başka olumlu bir şey getirmedi, çünkü tekrar ediyorum, ben zaten tanınıyordum ve tanınıyordum, hiçbir zaman kazanç elde etmek için bu tür şeyler yapmaya gerek duymamıştım. Şöhreti değerlerime, ilkelerime ve inandığım şeylere uymadığım için kazandım” diye ekliyor.

“Hiç mahkûm olmadım, daha önce herhangi bir sabıkam yok, suçlu değilim ve bir insanı öldürebilecek kapasitede biri değilim” diyen genç, “her ne kadar tüm olumsuzluklara rağmen, verilen zarardan derin üzüntü duyduğunu” ifade ediyor. Ben de iki çocuğa, bu çirkin hikayenin yaratıcıları olmalarına rağmen kabul edilen zararlar için bir miktar tazminat teklif ederek davranışımın sonuçlarını telafi etmeye çalıştım”, diye bitiriyor Shiva.

“Bana ceza seferberliği, kaçmaları için ateş ettim”

“Hayatta kalma içgüdüm beni ateş etmeye yöneltti ama tekrar ediyorum, yalnızca ve yalnızca kötü adamları uzaklaştırmak, onları korkutmak ve onları şiddetten vazgeçip kaçmaya zorlamak için. Saldırıyı ateşlediğim anda saldırı da gerçekleşti. hala yoldaydı”, diye devam etti tuzakçı.

“Kasıtlı olarak yere nişan aldım, amacım onları incitmek bile değildi, sadece onları korkutmak ve bir an önce özel mülkümden uzaklaşmalarını sağlamak istedim. Videonun aynı yavaşlatılmış görüntüsünden de anlaşılıyor ki Yerde üç duman bulutu beliriyor, bu da üç el ateşin yere isabet ettiğini kanıtlıyor, kasten aşağı doğru ateş ettim, ateş etmek için eğitim aldım ve eğer onları öldürmek ya da yaralamak isteseydim gövdeye ya da kafaya nişan alırdım. onun yerine silahı bilerek yere doğru tutarak 3-4 el ateş ettim, tam hatırlamıyorum” diye ekliyor.

“Onlar uzaklaştığında, sırf korktuğum ve geri dönüp vahşi saldırıya devam edebileceklerini düşündüğüm için kendimi atış pozisyonuna koydum. Bu nedenle savunma pozisyonu aldım, niyetim buydu ama sizi temin ederim ki o noktada (…) Sokağa çıktığımda silah zoruyla ateş etmemeyi tercih ettim, çünkü sonunda evimden kesin olarak uzaklaşacaklarını anlamıştım” ifadesinin altını çiziyor. “Bana karşı gerçek bir cezalandırma seferiydi, önceden çalışıldı, iki veya daha fazla MMA dövüşçüsü kiralandı” yorumunu yapan tuzakçı.

Silah tutkunu genç tuzakçı, silah satın almasını “ciddi bir hata, çok aptalca bir düşüncesizlik” olarak tanımlıyor ancak şunları belirtiyor: “Silahı hiçbir zaman kullanma düşüncesiyle satın almadım, yalnızca ve yalnızca, Ona sahip olma fikri beni de büyüledi, ateşli silah ruhsatı almayı da düşündüm ama işim ve yoğun hayatım nedeniyle sürekli olarak rotayı erteliyor, onu çok hafife alıyor ve aptalca stres yapıyorum” dedi. diyor. mahkemeye hitap ediyor.

Temmuz 2023'ten önce “Muhtemelen başka sanatçılardan oluşan gruplar tarafından gerçekleştirilen hem fiziksel hem de sözlü çok sayıda tehdit ve saldırının kurbanı oldum. Bu nefret ve şiddetin kökenlerinin kısmen müzik alanındaki rekabetten, kısmen de kıskançlıktan kaynaklandığına inanıyorum. hızlı başarımın iyi şansı nedeniyle”. Sosyal medya aracılığıyla da tehditler artıyor “ve bu nedenle hem kendimin hem de işbirlikçilerimin güvenliğinden korktum. Açıkça hata yaptım çünkü her şeyi bildirmem gerekiyordu ama aptalca bunun beni yeterince koruyamayacağına inandım. Bu gergin ortamda, 11 Temmuz'da, asla kullanmayacağımdan kesinlikle emin olarak, elimde silahla dışarı çıkmaya karar verdim.”

Daha sonra saat 20.15'te “Milano Ovest” avlusunda, araçtan iner inmez, “Birdenbire arkadan vahşi bir saldırıya uğradım. Yüzüme demir muştayla atılan çok güçlü bir yumrukla vurulduğumu hatırlıyorum. Yerde bitirdiğim ilk darbeden sonra tamamen çaresiz kaldım ve kendimi “hızlı ve tekrarlayan şekilde uygulanan yumruk ve tekmelerden” korumak için kıvrıldım. , hiçbir şekilde tepki veremiyordum ve beni öldüreceklerini, öleceğimi düşündüğümü hatırlıyorum, o kadar ki iki hassas ameliyat gerektiren çenem kırılmıştı.” Daha sonra bunun yerine silahı almayı başarır. “Niyetim saldırganları savuşturmaktı, kafam karışmıştı ve o anda orada kaç kişinin bana saldıracağını bile bilmiyordum, hem soğukkanlılıkla hem de güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde Avlunun içinde vahşi ve iğrenç şiddeti kaydeden başka bir kişinin bulunduğunu söyleyebilirim, bu gerçek bir askeri seferdi” diye bitiriyor Shiva.

Savcılık 7 yıl süre istiyor. Şiva kendini savundu: “Öldürmek istemedim”

Yedi yıl hapis. Bu, 24 yaşındaki tuzakçı için Milano savcılığının yaptığı talep.

Duruşmada genç adam, kısaltılmış bir prosedürle kendini savundu ve spontane açıklamalarda “kariyerini yeniden inşa ettiğini, üzgün olduğunu söyledi ancak kendisini vahşi bir saldırıya karşı koruduğunu ve asla öldürme niyetinde olmadığını yineledi”. defans oyuncusu Daniele Barelli açıklıyor. 3 Temmuz'da yapılması planlanan bir sonraki duruşmada savunma konuşacak, birinci derece cezanın ise 10 Temmuz'da verilmesi bekleniyor.

Gruplar arasındaki rekabet, Mobile ekibinin yoğun faaliyetleri sayesinde rapçi Shiva'nın müzik kayıt şirketinin bulunduğu adrese kısa bir mesafede meydana gelen bölüm nedeniyle tutuklanmasıyla sonuçlanan çift bacaklı saldırının nedenidir. Yakın zamanda baba olan trapper'ın da yer aldığı Milano Ovest'in en tanınmış şarkıcıları arasında yer alıyor. Avluda polis bazı mermi kovanları ve kan izleri ele geçirdi (aynı zamanda 11 patlamamış fişek ve bir 'kendin yap' susturucusu da buldular), Shiva ile SevenZoo olarak bilinen bir grup Milanlı rapçi arasındaki çatışmanın yeniden inşası ve tanıklıklarından yola çıkarak, San Siro bölgesine yönelen.

Güvenlik kameralarından alınan görüntülerde Shiva ve bazı arkadaşlarının arabayla gelişi, iki 'rakip' ve sahneyi cep telefonuyla çekmeye başlayan genç bir adamın varlığı görülüyor. Soruşturma yargıcı Stefania Donadeo şöyle yazdı: “Bu durum, Luca Arrigoni'nin (Shiva'nın erkek kardeşi, ed.) de kabul ettiği gibi, uyguladıkları müzik etkinliğiyle bağlantılı nedenlerden dolayı iki rakip grubun devam eden saldırıyı sosyal ağlarda paylaşmak istediğini gösteriyor.” onun emri. Bir kare, Shiva'nın sağ eliyle sırt çantasını karıştırdığını ve ateşli silahı çıkardığını, ardından iki kurban ve arkadaşının kaçtığını, 24 yaşındaki çocuğun ise beş el ateş edip ikisine pek ciddi olmayan bir şekilde vurduğunu gösteriyordu. kaçaklar.

“Andrea Arrigoni'nin, silahı adamın boyuna doğrulttuğu, ayakları üzerinde sabit ve kollarını uzattığı görüntülerde zaten açıkça görülen öldürme niyeti, adli tıp polisi tarafından yürütülen bulgularla da destekleniyor.” Soruşturma hakimi, bu bölümün “rap-trap dünyasına yönelen müzik grupları arasındaki husumetin daha geniş bağlamı içinde çerçevelenmesi gerektiği sonucuna vardı: şarkıcı Shiva'ya gönderme yapan Milano Ovest – Santana Çetesi ve Rondo'nun da dahil olduğu Seven Zoo – Ssg. da Sosa lider üyedir.”