Bakan Özer Aliyev’le görüştü

Lena

Global Mod
Global Mod
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı toplantıda Azerbaycan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Bakan Özer; “Türkiye ve Azerbaycan halkları en sıkıntı vakit içinderında birbirinin yanında durarak ‘tek millet’ olma özelliğini tüm dünyaya sayısız kere göstermiştir. İkinci Karabağ Zaferi, Azerbaycan’ın haklı davasında bir mihenk taşı olmuştur. Ülkemiz de kardeş Azerbaycan’ı tüm gücüyle destekleyerek tüm dünyaya değerli bir bildiri vermiştir. Son senelerda ülkelerimiz içindeki etkileşimin ticaretten savunmaya biroldukça alanda artıyor olması son derece sevindiricidir.

Bizler de çalışma arkadaşlarımızla birlikte bu dayanışmayı eğitim alanında daha da güçlendirmek için Azerbaycan’da bulunuyoruz. Başta mesleksel eğitim olmak üzere Türk eğitim sisteminde gerçekleştirdiğimiz dönüşümü ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Gözden Kaçmasın

#BAKÜ TÜRK ANADOLU LİSESİ#MAHMUT ÖZER

Özer, Bakü Türk Anadolu Lisesini ziyaret etti
Hürriyet.com.tr

MESLEKİ EĞİTİMDE AZERBAYCAN’LA İŞ BİRLİĞİ
Azerbaycan’daki meslek liselerinde eğitim veren 3 bin öğretmenin tamamının mesleksel gelişim eğitimini üstleneceğiz. 72 meslek lisesinin tamamının altyapısı için de her türlü takviyesi vereceğiz. ondan sonrasında da okul öncesi, öğretmenlerin eğitimi ve eğitimde dijitalleşme ile ilgili kıymetli açılımlar yapacağımızı düşünüyorum.”

HAYDAR ALİYEV FOTOĞRAF VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI
Bu yıl, Azerbaycan’ın evvelki Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in doğumumun 100’üncü yılı olması niçiniyle Türkiye’de etkinlikler yapılacağını da bildiren Bakan Özer; “Türkiye’deki tüm okullarda, 19 milyon öğrencimizle, Haydar Aliyev ile ilgili hem kompozisyon birebir vakitte fotoğraf yarışı düzenleme sonucu aldık. İnşallah, 6 Şubat’ta ikinci periyot başladığı vakit tüm okullarımızda bunun duyurusunu yapacağız ve fazlaca hoş bir merasimle büyük bir yarış gerçekleştireceğiz” dedi.