Atatürk için Dolmabahçe’de anma

Lena

Global Mod
Global Mod
İlk kere özel bir aktifliğe konut sahipliği yapan Ulusal Saraylar Fotoğraf Müzesi’nde Bilfen Okulları ‘Atatürk’ü Anma Programı’ düzenledi. Düzenlenen programda 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencileri Atatürk’ün sevdiği müzikler eşliğinde dans etti ve Zeybek oynadı. Anma programına Okulda müzik öğretmeni olarak misyon yapan Eda Özülkü ve Hakan Aysev de sunumlarıyla katıldı. “Ata’mızın Son 100 Günü” belgeseliyle devam eden program izleyicilere his dolu anlar yaşattı. Okulun İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen Kayatürk düzenlenen anma programıyla ilgili şunları söylemiş oldu:

BİZİM İÇİN ÇOK PAHALI VE MANALI
“Vefatının 84’üncü yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni gelecek jenerasyonlara emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir sefer daha rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Prensip ve ihtilallerini gönülden benimsemiş bir kurum olarak çağdaşlaşma yolunda emin adımlarla yürümekte, süratle değişen ve gelişen dünyamızdan geri kalmamak için uğraş vermekteyiz. Bilfen okulları olarak Ceddimizin vefatının 84’üncü yılı niçiniyle düzenlediğimiz anma programı için Dolmabahçe’deyiz. Ceddimizin son 100 gününü anlatan belgesel ve sevdiği müziklerden oluşan Programı Dolmabahçe Ulusal Saraylar Fotoğraf müzesinden sunmanın gururunu yaşıyoruz. Ceddimizin 1937’de açtığı birinci fotoğraf müzesinde, birinci kere bu biçimde bir programı yapıyor olmak, öğrencilerimiz ve bizim için ayrıyeten hayli bedelli ve manalı.”

‘10 KASIM BENİM İÇİN HÜZÜNLÜ BİR GÜN’
Düzenlenen anma programında Atatürk’ün sevdiği müzikleri seslendiren korodaki öğrenciler de merasim daha sonrasında hislerini paylaştı. Uzun müddettir bu programa hazırlandıklarını söyleyen öğrencilerden 7’nci sınıf öğrencisi Mehmet Yahya Aydın, heyecanının hâlâ devam ettiğini söyleyerek, “10 Kasım Ata’mızı andığımız özel ve kıymetli bir gün. Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti kuran ve özel kılan kişi. Şayet şu an hayatta olsaydı ona tüm teşekkürlerimi sunmak isterdim” dedi. 7’nci sınıf öğrencisi Azra Çalışkan ise, “Bu merasim için yaklaşık 2 haftadır çalışıyoruz. 10 Kasım benim için epeyce hüzünlü bir gün lakin Ata’mızı bu biçimde özel bir programla andığım için kendimi gururlu hissediyorum. Şayet şu an yaşasaydı ona, onun pahalarını devam ettirdiğimizi ve onu hâlâ hatırladığımızı söylerdim” dedi.