Arınç’tan hayat pahalılığını küçümseyen AK Partililere sert reaksiyon: Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen?

Seren

New member
Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, Kanal 42’de katıldığı Özel Yayın’da gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Partisine ait sık sık yaptığı tenkitlerle gündeme gelen Arınç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a ait çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan’a olan inanç ve sevginin azaldığını tabir eden Arınç, şunları söylemiş oldu:

“Halk mutlu olduğu süreçte bizi 20 yıl iktidara getirdi. bir daha şad olursa katiyetle emin olun biz gideriz. Halk şad olup olmadığını kimi vakit 5 yılda bir kimi vakit 3,5 yılda bir seçim sandığında gösterir. Ben daima zaferler gördüm. Fakat siyaseti bıraktığım seçim olan 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti sendeledi. O da bize Allah’ın bir ikazı. 69 seçimlerinden beri bu işlerin içerisindeyim. Erbakan Hoca’nın seçimlerinde Konya’ya gelmiş, propaganda yapmış bir beşerim. Konyalı Hoca’ya nasıl 40 bin oy verdi bunu biliyorum, boşuna vermedi. ‘Bu adamda iş var’ dedi.

“TAYYİP BEYEFENDİYE OLAN SEVGİ DEVAM EDİYOR FAKAT ZAYIFLAMIŞ DURUMDA”

Hem dindar hem akıllı hem profesör hem motor yapmış, bizim istediğimiz bu. Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz. Erbakan Hoca’da buldular. 3 milletvekillik oy aldı. daha sonrasında 9 milletvekili verdi onun partisine. Güvendi… daha sonra AK Parti geldi hepsini AK Parti’ye verdi. Benim adım Doğrucu Davut. 9 köyden kovmuşlar 10’uncu köye şimdilik sığındık. Lakin geçenlerde hoş bir kelam buldum. ‘söylemiş olduğin gerçek olsun gerisi 9 köyün işi’ diyor. Artık Tayyip Beyefendiye olan sevgi ve itimat devam ediyor lakin zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım.”

“GRUP BAŞKANVEKİLİMİZ YANLIŞ BİR MATEMATİK HESABI YAPTI”

Zamları ve hayat pahalılığını küçümseyen açıklamalarda bulunan AK Partili isimleri de eleştiren Arınç, şunları söylemiş oldu;

“Bizim küme başkanvekilimiz yanlış bir matematik hesabı yaptı. daha sonra döndü mü dönmedi mi bilmiyorum yüzde 7’yi yüzde 700 üzere anlayacak bir hesabın içerisine düştü. Biraz da gülünç oldu tabi. ihmaline vermek tabi yoksa epey düzgün bir insandır. Konya’dan da bir milletvekili de ‘minicik minicik artırımlar, bundan şikayet etmeye gerek yok’ demişti. Bunlar insanları yaralıyor lakin haberiniz olsun. Yani ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı?”

Haberler.com – İktisat