4 ayda bin 600 köy hayat merkezi

Lena

Global Mod
Global Mod
KÖYLERİN KALBİ OLDU
Köy okullarının ilkokul olarak kullanılamadığı durumlarda anaokulu, anaokulu olarak kullanılamıyorsa halk eğitimi merkezi olarak kullanılabilmesi maksadıyla devam eden projeyle ilgili çalışmalar sürüyor.

Köy ömür merkezi projesi; yalnızca anaokulu, ilkokul ve halk eğitimi merkezleriyle hudutlu değil. Köylerde yaşayan halkın uğraşlarına yönelik eğitimler de veriliyor. beraberinde köylerdeki bayan kooperatifleri de köy hayat merkezleriyle entegre edilerek, eğitimle iş gücü piyasasını iç içe geçiren bir sistem hayata geçirilmiş olacak.

AİLELER VE ÇOCUKLARA BİREBİR ÇATI ALTINDA EĞİTİM
Köy ömür merkezi, gereksinimler doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, tabiat, bilim ve tasarım alanlarında hizmet veren atölyelerle gençlik kampları üzere eğitsel ve toplumsal aktifliklerin yapılacağı alanlara dönüşürken çocukların ve ebeveynlerin tıpkı çatı altında eğitim ve üretim süreçlerine katılmalarını sağlıyor.

Çocukların eğitim alırken tecrübeli beşerlerle buluştuğu, kültür transferi yapıldığı bir yer haline gelen köy ömür merkezleri, hayat uzunluğu eğitim merkezi olacak.