Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? Uzman öğretmenlik imtihanı saat kaçta, ne vakit bitiyor?

Musa

New member
19 Kasım tarihide gerçekleştirilecek olan Uzman öğretmenlik imtihanının ne kadar süreceği ve saat kaçta sona ereceği biroldukca kişi tarafınca merak ediliyor ve Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? Sorusu ile bir arada gün içerisinde çoğunlukla araştırılıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca 19 Kasım tarihide gerçekleştirilen imtihanın bilgilerinı ve Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? sorusunu sizler için yanıtladık. Pekala, Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? Uzman öğretmenlik imtihanı saat kaçta, ne vakit bitiyor?

UZMAN ÖĞRETMENLİK İMTİHANI KAÇ DK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca 19 Kasım tarihide gerçekleştirilecek olan Uzman öğretmenlik imtihanı saat 10.00’da gerçekleştirilecek. İmtihanda 100 soru sorulacak ve imtihan mühleti 150 dakika olacak. İmtihanın tamamlanmasının akabinde Uzman öğretmenlik imtihanının sonuçları, 12 Aralık 2022’de adayların erişimine açılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca yayınlanan kılavuzda yer alan ve dikkat edilmesi gereken durumların kimileri aşağıda yer almaktadır.

• Aday, fotoğraflı imtihan giriş evrakında yer alan imtihan bölgesi, binası, salon ve sırada imtihana girecek.
  • Doğal afet, yangın, karantina ve gibisi olağanüstü durumlarda Bölge İmtihan Yürütme Komitesinin teklifi üzerine Ölçme, Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğünün uygun görüşü ile adayın imtihan yeri değiştirilebilecek.
  • Sınav, 19 Kasım 2022’de saat 10.00’da merkezî sistemle birebir anda başlatılıp tek oturum formunda yapılacak. İmtihanda 5’er seçenekli 100 soru sorulacak ve imtihan müddeti 150 dakika olacak. İmtihan giriş evrakı ile kimlik denetimlerinin ve salonlara yerleştirmenin vaktinde yapılabilmesi için adaylar saat 9.30’da imtihana katılacakları binada hazır bulunacak.
  • Fotoğraflı imtihan giriş evrakı ve geçerli kimlik evrakı yanında olmayan adaylar imtihana alınmayacak.
  • Sınavın kıymetlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış yanıtlar, hakikat yanıt sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı imtihanda, her soru eşit puan yüküne sahip olacak.