Ümit Özdağ birinci kere deklare etti: Mehmet Ali Çelebi ile 3 sefer görüştüm, bana Zafer Partisi’ne geçmek istediğini söylemiş oldu

Seren

New member
Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, FOX TV ekranlarında yayınlanan “Çalar Saat” programına konuk oldu. Katıldığı canlı yayında gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Özdağ’ın amacında ise dün AK Parti’ye geçtiğini açıklayan bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi vardı.

GİZLİ GÖRÜŞMEYİ CANLI YAYINDA BİRİNCİ SEFER AÇIKLADI: 3 SEFER BULUŞTUK

Çelebi’nin kendisinin siyasetteki en büyük hayal kırıklıklarından biri olduğunu belirten Zafer Partisi Genel Lideri Özdağ, “Memleket Partisi’nden ayrıldıktan daha sonra (İlk sefer açıklıyorum kamuoyunda) kendisiyle 3 defa Anadolu Kulübü’nde sohbet ettik. Ben de Zafer Partisi’ne davet etmiştim, o da kabul etmiş ve mayıs ayında geleceğini söylemişti. Lakin Zafer Partisi arkadaşa ağır geldi. Burada Atatürk çizgisinde bir Türk milliyetçiliği gayreti veriliyor. Burada Türkiye’nin örtülü istilasına karşı bir direniş sınırı, Sakarya’da uğraş eden Türk ordusu üzere tek direniş çizgisini oluşturmuş bir parti var, natürel öbür tarafta da iktidar çemberi üzerinden tekrar TBMM’ye girme kolaylığı var, Mehmet Ali Çelebi onu söylemiş oldu.

“GELMİŞ OLDUĞU NOKTA: ALLAH RAHMET EYLESİN”

Bana şunu söylüyordu ‘Ya ben çok gencim, tekrar milletvekili olmasam ne olur, parti kurarım, Atatürk’ün uğraşını veririm. CHP şu kadar az milliyetçi, Memleket Partisi bu kadar az milliyetçi.’ Doğrusu gelmiş olduğu noktanın Allah rahmet eylesin diliyorum.”

“SİYASETTE BU KADAR OYNAKLIK OLMAZ”

Sunucu İlker Karagöz’ün ortaya girerek sorduğu “Bir saniye efendim, birinci sefer deklare ettinız bunu. Mayıs ayında Mehmet Ali Çelebi, Zafer Partisi’ne geçeceğini size söylemiş oldu? Öncesinde 3 defa mi buluştunuz?” sorusuna Özdağ, “Evet 3 buluşmamada da birebir şeyi söylemiş oldu. ‘İlkelerimiz bir, sizin üzere düşünüyoruz. Türkiye’nin en büyük problemi gerçekten budur, sığınmacılar meselesidir’ vesaire dedi. ‘Ama bir geçiş periyodu olsun, bir partiden ayrılıp çabucak bir öteki partiye geçti olmasın’ filan diye de ekledi. Siyasette bu kadar oynaklık ben Ortadoğu’da Talabani’yi tanıyordum. Keşke ölseydi de akıllarda kahraman kalsaydı” karşılığını verdi.

NE OLMUŞTU?

2021 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa ederek Memleket Partisi’ne katılan, çabucak sonrasında Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ile uyuşmazlık yaşadığı için oradan da istifa eden Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katıldı.

“PKK-ÖCALAN SEVERLERİN BEĞENİLEN GÖRÜLDÜĞÜ DENKLEMDE OLMAM DÜŞÜNÜLEMEZ”

Konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Çelebi, “Yüce Türk Milleti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin güzel görüldüğü denklemde olmam düşünülemez!” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI ÇATISI ALTINDA AK PARTİ’DE DEVAM EDECEĞİM”

Açıklamanın devamında şu tabirler yer aldı: “Vatan millet bütünlüğümüzü, FETÖ, PKK terör örgütleri ile kararlı çabayı, Ulusal mevzuları (Mavi Vatan, S-400, Kıbrıs, Azerbaycan, Kelamda Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışım gereği olarak; kimsesizlerin kimsesi, Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya nizamında bölgemizdeki Egemenlik gayretimiz akamete uğramadan devam etmelidir.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın sıkıntılarına devalar üretmek için bugüne kadar olduğu üzere bundan daha sonra da hayli çalışmaya devam edeceğim. Bilhassa kahraman güvenlik güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım. Çabamız, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye’nin tarihi devamlılığına sonuna kadar dayanaktır.”