Sinan Ateş’in dayısı MHP’den istifa etti: 11 Şubat’a kadar bekleyeceğiz, bir şeyler açıklanmazsa biz anlatacağız

Seren

New member
Eski Dava Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in Ankara’da silahlı taarruz kararı öldürülmesinin akabinde MHP tabanında reaksiyon istifaları devam ederken, Bursa’dan da birinci istifa geldi. Sinan Ateş’in dayısı Yıldırım Belediyesi MHP’li meclis üyesi Mustafa Bozkurt, partisinden istifa etti.

“YILLARIMIZI VERDİK BİR DAVA UĞRUNA”

Konuya ait açıklama yapan Yıldırım Belediyesi meclis üyesi Mustafa Bozkurt, “Artık eski Türkiye’de hayatıyoruz. yıllarımızı verdik bir dava uğruna. Bizim ardımızda olmayan bir toplumda olmamız bize ziyan verecektir. Bu fikir ile MHP’den istifa ettim. Bağımsız meclis üyesi olarak hizmetime devam edeceğim” dedi. Yeğeni Sinan Ateş’in cinayeti ile ilgili de konuşan Bozkurt, “Bizim gösterdiğimiz reaksiyonlar epeyce bir şey değil aslında. Biz adaletin tecellisini bekliyoruz. Adaletin yürüyen çarkına biz mahzur olan taraf olmak istemiyoruz. Haykırmayışımız, sessiz kalışımız, bir yerden korktuğumuz, çekindiğimiz için değil. Anayasa’daki adaletin tecelli edeceğine kalben inanıyoruz” sözlerini kullandı.

“BU ÜLKEDE YÜZLERCE İNSAN YA DÖVÜLDÜ YA DA ÖLDÜRÜLDÜ”

Bağımsız meclis üyesi ve Sinan Ateş’in dayısı Mustafa Bozkurt, Sözcü gazetesine şöyleki konuştu; “Bu ülkede bu biçimde tanım edilecek yüzlerce insan ya dövüldü, ya yaralandı, ya da öldürüldü. Biz bunları yaşadık. Sinan benim yetiştirdiğim bir evladım. Sinan’ımın asla bu türlü unutulan bir isim olmasını istemiyorum. Onu daima yaşatacağız. Biz Bursa’da 250 bin Giresunluyuz. Bu kadar büyük bir topluluğun, evladının belgesinin sümen altına koyulmasına asla hazmedemeyiz. Etmeyeceğiz de.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN İRADESİNİ BEKLİYORUZ”

Biz Cumhurbaşkanımızın iradesini bekliyoruz aslında. Cumhurbaşkanımız bu işe irade koyup, bu evrakın aydınlanması ismine ve kimlere kadar uzanacaksa ki, uzanacağı ayrıntıları bize iletiliyor. Biz sabırla bunu bekliyoruz. Önümüzde de bir seçim var. Artık seçime girerken ne şu andaki muhalif partilerin ne de iktidardaki partinin bizim tarafımızdan ziyan görmesini asla istemiyoruz

“O GÜNE KADAR SABIRLA BEKLEYECEĞİZ”

Biz Sinan evladımızın 40’ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. daha sonrasında bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız. Sokak süpürgesinin bildiği mevzuyu devletin irade koyucuları, kanun gözeticileri bilmiyor ise biz onlara anlatırız. Aslında bilinmeyen bir şey yok. Açık açık biliniyor. Benim kardeşim Halil İbrahim Bozkurt, ‘Bizim katilimiz mecliste’ sözünü tahminen vakitsiz söylemiş oldu lakin, aslında vakitsiz da değil, biz bunları biliyoruz yani. Bugün dokunulmazlıkları olanlar, yarın bizim üzere dokunur hale gelecektir. Kim bu ülkede bir hata işlemiş ise cezasını artık çekmeli. Eski Türkiye yok, eski Türkiye bitti. Sinan Ateş’te bu ülkede artık faili meçhul cinayetlerin olmamasının mihenk taşıdır.”