Kimler Göğüs Ameliyatı Yaptırabilir?

Hasan

New member
Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan verilere göre, kadınlar estetik ameliyatları içinde en çok burun ve göğüs ameliyatı yapmaktadırlar. Ünlü, Türk estetik cerrah Bülent Cihan Timur kadınların hangi durumlarda göğüs ameliyatı yaptırması gerekir sorusuna ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Cerrah kadınlar en çok anne olduktan sonra, emzirme süreci içinde ve ya sonrasında göğüslerinde sarkma problemi ile karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. Ünlü estetik cerrah Bülent Cihan Timur, göğüs ameliyatı ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi:

Bu sıkıntılar yaşanabilecek, doğal ve normal olan bir durumdur. Fakat kadınların göğüs ameliyatı yaptırması ve ya yaptırmaktan vazgeçmesi 4 yöntemle test edilir. Sarkan göğüslerde, özellikle, kolun alt kısmına doğru çatlaklara veya derinin hassaslaşmasına rastlıyoruz. Bu durum göğüslerin de aşağıya doğru sarkmasına ve tahrip olmasına neden olur. Bu durumun dışında, göğsün terlemesi ve hava alamaması da cilt sorunlarına yol açan önemli faktörlerdi

Aynı zamanda, doğru seçilmemiş ve cildi rahatsız eden sutyenler de göğüs dekoltesinde çatlaklar oluşmasına ve göğüslerin sarkmasına neden olur. Eğer sizde de bu durumlar söz konusu oluyorsa, operasyon için uygun aday olduğunuz sabittir.

Hastaların çoğu muayene sırasında göğüs sarkması ile birlikte, onların küçük veya büyük olmasından da şikâyetçi olduklarını dile getiriyorlar. Bu yüzden göğüslerinin küçültülmesini ve büyütülmesini de ekstra yaptırmak istediklerini dile getiriyorlar. Zaten sarkmış göğüsleri önceki durumuna geri getirmek için göğüs büyütme ameliyatı yapılması gerekir.

Bu nedenle sarkmış göğüsleri önceki durumuna döndürmek ve çatlamış dekolte bölümünü geliştirirken, göğüs büyütme işlemi de yapılması gerekir. Aynı şekilde, büyük olan göğüslerden şikâyetçi olan bayanlar ise bu durumdan kurtulmak için göğüs küçültme ameliyatı yapması gerekir. .

Bülent Cihan Timur göğüs küçültme ameliyatlarının sadece estetik amaçla yapılmadığını, ayrıca bel ve sırt ağrılarının önlenmesi için de göğüs küçültme ameliyatı yapıldığını dile getirdi. Ünlü estetik uzmanı Bülent Cihan Timur‘un yaptığı bu açıklamalar ışığında, söz konusu işlem sağlık sorunlarının ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan cerrahi bir operasyondur.

Ameliyat öncesi kendinizi şu tarz sorulara hazırlayın!
Bu ameliyatı neden istiyorsunuz, beklentileriniz ve istediğiniz sonuç nedir?
Sağlık durumunuz nedir?İlaçlara karşı alerjileriniz ve daha önce geçirdiğiniz tedavi ya da hastalıklar
Herhangi bitkisel destekler,kullandığınız bağımlılık maddesi,sigara gibi alışkanlıklarınız var mı?

Geçmiş yıllarda geçirdiğiniz herhangi bir cerrahi işlem oldumu?
Ailenizde önceki yıllarda göğüs kanseri olan biri varmı? Gerekirse onların biyopsi sonuçları

Tedavi uygulayan doktorunuz;

–Sağlık durumunuzu, önceden gelen sağlık koşullarınızı değerlendirir

Göğüslerinizi muayene edebilir, büyüklük ve şekillerine ilişkin detaylı ölçümler yapabilir, deri kalitesini ve göğüs uçlarınızın konumunu kontrol edebilir
Tıbbi kaydınız için fotoğraflar çekebilir.

-Seçeneklerinizi tartışabilir ve bir dizi tedavi önerebilir
Göğüs büyütme ameliyatının olası sonuçlarını ve riskleri ile komplikasyonlarını görüşebilir.

Göğüs büyütme ameliyatı sırasında anestezi kullanımını görüşebilir.

Göğüs Ameliyatı olmdan önce

-Genel sağlık muayenesinden geçmenizde fayda var.

-Ameliyat öncesi ilaç kullanılması gerekirse gerektiği zaman alın ve başka ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktora danışın.

-Operasyon öncesi meme röntgeni çektirin.Ameliyat öncesi ve sonrası oluşacak dokuları bu şekilde fark edebilirsiniz.

-Sigara kesinlikle içmeyin.

-Kanamayı arttıran ilaçları almayın.(aspirin, antienflamatuar ilaçlar ve bitkisel haplar almayı bırakın)