İBB Burs müracaat ekranı açıldı mı? İBB burs başladı mı? İBB burs müracaat nasıl yapılır? İBB burs müracaat nereden yapılıyor? 2022 İBB burs müracaat

Musa

New member
İbb Burs müracaat ekranı açıldı mı? sorusu öğrencilerin gündeminde. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu öğrencilere İBB bursu vereceğini duyurmasının akabinde öğrencilerİBB burs müracaat nasıl yapılır? İBB burs müracaat nereden yapılıyor? Sorularına karşılık aradı. İBB burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler bursun nereden yapıldığını araştırıyor. İBB Burs müracaat ekranı açıldı mı? İBB burs başladı mı? İBB burs müracaat nasıl yapılır? İBB burs müracaat nereden yapılıyor? 2022 İBB burs müracaat ekranı!

İBB BURS MÜRACAAT EKRANI AÇILDI MI?

İBB burs müracaat ekranı 26 Eylül tarihinde açıldı. “İstanbul Senin” uygulaması ile taşınabilir olarak müracaat yapılabiliyor.

İBB’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu tabirler yer alıyor:

“Sevgili Gençler,

2022 – 2023 Eğitim-Öğretim yılında da “Genç Üniversiteli” eğitim dayanağımız devam edecektir.

“Genç Üniversiteli” Eğitim takviyesinin müracaatları 26 Eylül’de başlıyor.”

Buna bakılırsa burs müracaatları 26 Eylül tarihinde başlayacak.

İBB BURS MÜRACAAT NASIL YAPILIR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu aracılığı ile verilen İBB burs müracaatları https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/ adresinden alınacak.

İBB MÜRACAAT İÇİN İSTENİLEN BELGELER

• Nüfus cüzdanı fotokopisi

• Sabıka kaydı / Disiplin cezası almadığına dair belge

• Vukuatlı Nüfus kayıt örneği

• Öğrenci dokümanı ve not durumunu gösteren transkript

• Bursluluk belgesi

• Disiplin belgesi

• Ailenin maddi durumunu gösteren evraklar (Gelir dokümanı, Maaş bordrosu vb.)

• var ise kendisinin ya da aile bireylerinin engelli raporu fotokopisi

• var ise okuyan kardeşleri gösteren belgeler

o Yalnızca etkin öğrenci olan kardeşler dikkate alınacaktır.

o Kayıt donduran kardeşler değerlendirmeye alınmaz.

o Açık öğretimde okuyan kardeşler değerlendirmeye alınmaz.

• Öğrencinin banka hesap ayrıntılarını içeren belge

• Öğrencinin İstanbul Kart bilgisi

• Tüm süreç şahsi Bilgilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) uygun olarak yürütülecektir.

İBB MÜRACAAT KURALLARI NEDİR?

• T.C. vatandaşı olmak

• Öğrencinin kendisinin yahut ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi *

• Önlisans yahut Lisans öğrencisi olmak

• Olağan tahsil mühletinin ortasında eğitimine devam ediyor olmak

• Devlet üniversitesinde okuyor olmak yahut Vakıf /Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak

• Orta sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu muvaffakiyet notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması

• Gelir durumu açısından maddi dayanağa muhtaçlığı olmak

İBB BURSU NE KADAR 2022-2023?

Ekrem İmamoğlu 75 bin öğrenciye 4500 TL burs verileceğini şu biçimde;”İBB Bursları için hiç bir referans gerekmiyor.

Üniversite öğrencisi kardeşlerimiz gönül rahatlığıyla başvurabilirler. Bu yıl 75 bin öğrenciye 4.500 TL eğitim takviyesi vereceğiz.” Duyurdu.

İBB BURS MÜRACAATLARI NE VAKİT?

İBB’nin resmi sitesinden yapılan açıklama şu biçimde:

“Sevgili Gençler,

2022 – 2023 Eğitim-Öğretim yılında da “Genç Üniversiteli” eğitim dayanağımız devam edecektir.

“Genç Üniversiteli” Eğitim dayanağının müracaatları 26 Eylül’de başlıyor.”

Buna göre burs müracaatları 26 Eylül tarihinde başlayacak.