Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski hekimi Turhan Çömez, UYGUN Parti’ye katıldı

Seren

New member
İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, TBMM’de partisinin haftalık küme toplantısına katıldı. Toplantı öncesi ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

ROZETİNİ AKŞENER TAKTI

22. devir AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski hekimi Turhan Çömez, UYGUN Parti saflarına katıldı. Çömez’in rozetini şahsen YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener taktı. sonrasındasında bir açıklama yapan Çömez “Bir sürgün hayatı yaşadım. İnanın bana bildiklerimi bilseniz, duyduklarımı duysanız ve gördüklerimi görseniz tıpkı şeyi yapardınız.” sözlerini kullandı.

“SOKAKLARDA YATMIŞTIR”

Bu anların akabinde kürsüye konuşmasını yapmak üzere Akşener çıktı. Çömez’in DÜZGÜN Parti’ye katılması ile ilgili konuşan Akşener, “Ben Turhan Bey’i fazlaca uzun yıllardır tanırım. Kumpas devrinde direnmiştir ve kendi dediği üzere sürgüne mecbur kalmıştır. Kendisi söylemez lakin sokaklarda yatmıştır. Meşhur lobilerin elini öpmeden direnmiştir. Bizim ortamıza konuk olarak gelmedin, asli öge olarak aramızdasın. Beğenilen geldin, Allah utandırmasın.” dedi.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“Geçen hafta o sene bu sene demiştim, çekilen zahmetlerin artık sonuna geliyoruz, bu bezirgan saltanatına dur diyeceğimiz güne bir hafta daha yaklaştık. Bayanların ısrarla itilip kakılmadığı, liyakat ve emeğin hakkının verildiği Türkiye’ye bir hafta daha yaklaştı. ÂLÂ Parti iktidarına bir hafta daha yaklaştık. Sona yaklaşan iktidarların ortak özelliğidir, istisnasız saçmalarlar. Tıpkı Erdoğan’ın son periyotlarda çoğunlukla yaptığı üzere, geçen hafta dedi ki ‘Yolsuzluğun, rüşvetin olmadığı, bir Türkiye’yi biz hallederiz, onun hazırlığı içerisindeyiz’ fıkra bu kadar.

Beş defa dinledim, motamot bu biçimde dedi. Bay kriz yoksulluğu yolsuzluğu engellemenin hazırlığı ortasındaymış, ne vakit, iktidarının yirminci yılında. İnanın, YETERLİ Parti olarak bu vasatlıktan fazlaca sıkıntılıyız, bay kriz, iktidara gelirken, yoksulluğun, yolsuzluğun ve yasakların olmayacağı bir Türkiye inşa edeceğiz demişti. Hatta daha sonraki senelerda bunu başardığını argüman etmişti. Yani 20 yıl daha sonra bugün başaramadık diyor. Yani bu kelamlar bir vaat değil, apaçık itiraftır. 20 yıl daha sonra yaşadığın aydınlanma için seni kutluyorum. Bir iktidarın 20 yılın sonunda bu biçimde bir vaatte bulunması aymazlıktır.”

Ayrıntılar geliyor…