Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’nun gündem olan ABD ziyareti için zehir zemberek kelamlar

Seren

New member
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, ”Milletimizin millet bahçeleri yatırımlarını AK Parti iktidarıyla tanıdığını tabir etmek isterim. İstanbul aşığı bir cumhurbaşkanınız olduğunu bilin, bu kente yaptığımız her yatırım ülkenin tamamına ulaşıyor” dedi.

“ANCAK TURİSTİK SEYAHAT YAPARSIN”

Erdoğan çabucak sonrasında geçtiğimiz günlerde ABD ziyaretiyle gündeme oturan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Kendi seyahatlerini hatırlatan Erdoğan, “Dün akşam Kazakistan’dan geldim, ondan evvel Semerkant’taydım. Akabinde inşallah G-20 doruğuna katılacağız. Bizim bu gidişlerimiz, birilerinin gidişlerine benzemez. Bu CHP, Bay Kemal sen bizim Türkiye’de, yurt haricinde kazandırdığımız yapıtlarla lakin turistik seyahat yaparsın. Eline lisanına dursun. 12-23 tane belediyen var. Sen ne yaptın, ne yapıyorsunuz, bunu söyleyin.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Fatih’in milletimize yadigarı İstanbul yalnızca ülkemizin değil tüm dünyanın beğenilen kentidir. İstanbul aşığı bir Cumhurbaşkanınız olduğunu bilin. İstanbul’un güzide ilçelerinden Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm ve toplu konutta da kıymetli adımlar attık. Hizmete açtığımız millet bahçesinin yanı sıra 286 konut ve 14 işyeri de yapılıyor.

“HER GEÇEN GÜN DAHA DÜZGÜNE GİDİYORUZ”

Bir periyot İstanbul’da yaşanan çarpık kentleşme Zeytinburnu’nda da görüldü. Artık ise aydınlık adımları Zeytinburnu için de atıyoruz. Yaptığımız siyasetin tek ismi vardır; o da eser ve hizmet siyasetidir. Global iktisatta yaşanan kimi badireleri aştığımız da ortadadır. Toplumsal konut projesiyle milyonlarca vatandaşımızı konut sahibi yapacağız. Her geçen gün daha da uyguna gidiyoruz. Yarın da şu andaki külfetleri aşacağız.

“2023’TE TERCİHİNİZİ ÇOK DİKKATLİ YAPIN”

Bu CHP nedir, çöp çukur çamur. 94’te geldiğimizde İstanbul bu biçimde miydi? Bilesiniz ki yarın da bugünkü ıstırapları aşacağız. Türkiye yüzyılını ülkemizin lokomotif kenti İstanbul ile birlikte tasarladık. 2023’te tercihinizi hayli dikkatli yapmanızı istiyorum.”