6’lı masanın adayı kim olacak? İşte AK Parti’nin anketinde Erdoğan’a en yakın çıkan isim

Seren

New member
Genel seçimler yaklaşırken partilerin masalarında olan anket çalışmalarında da yoğunluk sürüyor. Son olarak AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, CNN Türk’te Hande Fırat’la Gece Görüşü programına katıldı. Şen, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın oy oranlarını deklare etti.

“YÜZDE 52’Yİ GARANTİLİYOR”

AK Parti’nin yüzde 41-42’lik bir oy oranına sahip olduğunu söz eden Şen, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ise tek başına yüzde 52’yi garantiliyor. Temmuzdan beri oy oranı yükseliyor. Kaizen yapıyoruz. Adım adım yükseliyor. bu biçimde bir durumda Cumhur İttifakı’nın Meclis’te azınlığa düşmek ya da seçimin yenidenlanması üzere bir durumu kelam konusu değil” sözlerini kullandı.

“İKİNCİ SIRADA KILIÇDAROĞLU VAR”

Peki AK Parti’nin anketlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın çıkan isim kim? Muhalefetin adayı olması mümkün isimlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Şen, “Her aday adayı, kendisini aday olarak görür. Bu öz hürmetin gerekliliğidir. Ancak oradaki mertebeyi düzgün ayarlamak lazım. Anketlerde Erdoğan’dan daha sonra 2. sırada Kılıçdaroğlu var” dedi.

SEÇİMLER NE VAKİT OLACAK?

Seçimlerin ne vakit yapılacağına ait soruya da cevap veren Şen, “Bir pazar ansızın birdenbire olabilir, bilmiyorum. Bu net değil, çalışılıyor. 10 tane pazar var. Bu pazarlardan biri 18 Haziran’dır. Hepsi çalışılacak. 9 Nisan’dan evvelki bir tarihte seçim yapmaya kalkarsanız bu yeni son yapılan seçim kanunundaki değişikliğini uygulayamamış olursunuz. 18 Haziran tarihi ihtimali düşük olmak üzere bir seçenek hala. İmtihan var, hac mevsimi var. Ondan daha uygun haftalar var. Bir yere karar verilir. Bu bir erken seçim çalışması değil o yüzden bir Meclis feshi kelam konusu değil. Kriz vakit içinderında Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin nasıl işe yaradığını gördük. Seçimin erken yapılması kıymetli değil. Değerli olan istikrarlı bir biçimde beş sene sonunda seçim olması” halinde konuştu.