Marcello Cesena, Iene'nin monoloğu viral oldu

Actinopteri

New member
“Yirmi yaşımda oyunculuk okuluna girmeye çalıştım ve seçmelerin sonunda seyircilerin karanlığından birinin bana 'o saçma sesle nereye gidiyorsun!' dediğini duydum. vuruldu: Eve gidiyorum ve depresyona giriyorum. Üç gün sonra beni aradılar: Yemin ederim ne olduğunu hiç anlamadım.” Oyuncu ve yönetmen Marcello Cesena dün Le Iene'de dayanıklılık üzerine bir monolog sunarak, kariyerinden felaketlerle başlayan ve daha sonra başarısının anahtarı haline gelen bazı anekdotları anlattı.. Nedeni? Dezavantajlı görünen yönleri kendi avantajına çevirme yeteneği.

“İkinci yılın sonunda – diyor Cesena – öğretmenim beni aradı, tiyatroda sesimin çalışmadığını, çalışmadığımı söyledi. İkinci atış. Bir hafta sonra yine o, açıklanamaz bir şekilde şöyle yazıyor: beni onun gösterilerinden birine soktu”.

Ve işte dönüm noktası: “Çıkış yapıyoruz ama benim rolüm küçük ve sahnede neredeyse görünmez olduğumu hemen anlıyorum” diye anımsıyor aktör. Bu yüzden, tüketimli bir insan rolünü oynadığım için, tüketimli insanların yeşil olduğuna karar veriyorum ve yeşil koymaya başlıyorum. yüzümde makyajlı elma her zamanki saçma sesiyle. Giorgio Albertazzi bir akşam gösteriyi izliyor ve kurbağa Kermit gibi makyaj yapan delinin kim olduğunu soruyor, bana bir seçmeler veriyor ve Pirandello'nun en büyük başarılarından biri olan Henry IV'ün yardımcı kahramanı oynamam için beni seçiyor.

'Sensuality at' komedi dizisinden 'Jean Claude', o zamandan beri “her zaman böyle oldu: çok uzunsun, çok zayıfsın, sesin çok saçma ve sonra bana bir rol verecekler” diye açıklıyor Mahkeme'. Bunu etkili bir şekilde tavsiyeyle bitiriyor: “İşim hakkında gerçekten anladığım bir şey varsa o da şudur: sana bir şeylerin ters gittiğini söylediklerinde korkma, bu sadece seni fark ettikleri anlamına gelir“.