Zelzele bölgesinde üniversitelere orta

Lena

Global Mod
Global Mod
YÖK alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada; “Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye vilayetlerindeki yükseköğretim kurumlarımızda ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime orta verilmiştir” tabirlerini kullandı.

İKİ HAFTA İMTİHAN VE DEVAM KOLAYLIĞI

Üniversitelilere afet daha sonrası imtihan ve devamlılık konusunda kolaylık tanınacağını söz eden açıklamada ise şu cümlelere yer verildi: “ Bu bölgede yaşayan ve öbür vilayetlerdeki üniversitelerde tahsil goren öğrencilere 6-17 Şubat 2023 tarihleri içindeki imtihan ve devam mevzularında gerekli kolaylıklar sağlanacaktır.

Söz konusu vilayetlerdeki üniversitelerin tıp fakültelerinin 6. sınıfları ile diş hekimliği fakültelerinin 5. sınıfları bu karar kapsamı haricindedır. Bölge ve civar vilayetlerdeki üniversite hastanelerimizin acil ve ağır bakım üniteleri vatandaşlarımızın hizmetine açık olup, kapasitelerinin artırılmasıyla ilgili gerekli önlemler alınmıştır”

ÖNCE HASAR TESPİT YAPILACAK
Bu vilayetlerdeki yükseköğretim kurumlarının bulunduğu yerleşkelerde hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının akabinde eğitim öğretime başlanması konusunda ayrıyeten açıklama yapılacak.