Renato Zero, 8 bin Floransalının kucağından yeniden başlıyor

Actinopteri

New member
Renato Zero, Floransa’nın kucağından yeniden başlıyor: yarım asırlık bir kariyerin ardından, her şeyin başladığı yerden yeniden başlıyor. “Sıfır Sıfır – Müzikte Bir Meydan Okuma”, spor salonlarında yeni tur – 10 şehirde 23 randevu – bu akşam Toskana başkentindeki Mandela Forum’da kapalı gişe giden dört konserin ilkiyle başladı.

“Ciao Firenze mia”: Üç kelimelik bir selamlama, muzaffer bir akşamın ilk kez ayakta alkışlanması için sekiz bin ‘sorcini’nin ayağa kalkması için yeterliydi.

Sadık hayranlarını eski ve yeni şarkılarla memnun eden yarım asırlık bir pop müzik efsanesi için sürekli alkışlar ve çığlıklar: “Vivo” dan “Bu gece makyaj yok” a, “Çok fazla şarkıcı, az para” dan geçip gidiyor. “Kaldırımlar”dan “Burada ölmek”e, “Şikayet Büroları”na, “Kimsenin bilmediği bahçelerde” ve “Plajlara”.

“Siz olabilecek en güzel fotoğrafsınız -” dedi Floransalı seyircisine bir coşku alevi arasında – Aynı tutku, aynı canlılık, aynı tazelik ile hep aynı yerdesiniz. Çünkü hayat hareket ister. Bu, sıfır deli olmak demektir: dün ne idiysek bugün de yarın öyle olacağız”.


“Tura Floransa’dan başlamak istedim çünkü bana en çok benzeyen şehir burası” dedi Romalı şarkıcı-söz yazarı. Sanatsal olarak 1973’te Palazzo dei Congressi’de Floransa’da doğdum. canlı. Floransalıların beni vaftiz etmekten mutlu olmasıyla sansasyonel bir çıkış yaptım ve o andan itibaren kariyerim başladı. Bu yüzden, Roma benim şehrim olsa bile, Floransa’yı kalbimde taşıyorum”.

Zero, bir enerji ve coşku katalizörü olan devrimci sanatçı dünyasını bir kez daha sahneye çıkardı. “Zero a Zero” başlığının ima ettiği gibi, kendisini bir meydan okuma tavrıyla sunan bir gösteri; Renato’nun ikinci kişiliğine meydan okuduğu müzikte bir meydan okuma. Şarkıcı-söz yazarı, “1966’dan bugüne kadar kendini ayırmaya karar veren bir Renato için kamu ile özel kesimi bir araya getirmek için güzel bir kura çekimine ihtiyaç duyulabilirdi” dedi. güney Doğudan batıya Sivil kıyafetlerle tabii ki her türden sırları ve hayat hikayelerini toplamak Diğeri ise amaç için çok gerekli olan gözlemleri ve insanlıktan kesitleri söz ve müzikle kağıda dökmesini bekliyordu. Zor bir bahis. Sürekli bir yüzleşme”.

Konser, iki “ihtiyatsız” Renato ve Zero’nun, sevgili ve sadık seyircilerinin önünde zümrüt düğünü kutlamak için uzlaştırdıkları, birbirlerini sevmeyi öğrendiklerinin gösterisidir.