“Duyu Market” Hakkında Merak Edilenleri deklare etti

Musa

New member
Resmi web sitesi üzerinden çocukluk devri gelişmenine ait eğitim gereçleri satışı yapan Duyu Market Platformu, son periyotta isminden çoğunlukla kelam ettiriyor. Platformun kurucusu ve lideri Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Figen Şen Kösem, Duyu Market hakkında merak edilenlere açıklık getirdi. Platformun eser yelpazesinden kuruluş sürecine kadar tüm bilgileri aktaran Kösem; Duyu Market’in maksatlarını de anlattı.

“2007’den Beri Faaliyetlerimizi Sürdürüyoruz”

Duyu Market projesinin gelişim ve varoluş sürecine değinen Uzm. Dr. Figen Şen Kösem; “2007’den beri faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Dal içerisinde kalıcı olmaktan daha epeyce öncü pozisyona geldik. Duyu Market’in elde ettiği bu muvaffakiyetin gerisinde büsbütün çocukların ve bebeklerin sıhhatlerini ön plana alarak gerçekleştirdiği titiz çalışmalar bulunuyor. Uzmanlarımız, geniş yelpazeli eserlerimizi en yeterli biçimde denetliyor ve çocukların en verimli biçimde gelişim periyotlarını geçirebilmelerini sağlayacak malzemeleri tercih ediyor.” kelamlarıyla Duyu Market platformunun kuruluş sürecine açıklık getirdi.

“Çocukluk Periyodu gelişmeninde Oyuncaklar, En Eğitici Eser Kümesi İçerisinde”

Platform üzerinde satışa sunulan eserler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Dr. Kösem; “Bireylerin dünyayı manaya eforları bebeklik periyodunda başlıyor. Bebeklik periyodunun tamamlanmasıyla bir arada çocukluğa geçiş evresinde ise çevreyi, eşyayı, canlıları, objeleri ve çeşitli şahsi maharetlerini tamamlamak isteyen bebek, çok gelişime açık bir yapıya sahip oluyor. Uzun bir surece yayınlan bu periyoda biz, çocukluk periyodu gelişim evresi diyoruz. Çocukluk periyodu gelişmeninde oyuncaklar en eğitici eser kümesi içerisinde yer alıyor. Biz de bu şuurla hareket edere eser çeşitliliğimizi en yüksek seviyede tutarak her yaş kümesinden çocuğa hitap edebilecek eğitici oyuncak ve gereç alternatifi sunuyoruz.” biçiminde açıklamalar yaparak Duyu Market platformunun sahip olduğu hassasiyetlerin üzerinde durdu. Ayrıyeten Duyu Market’in içerisinde bulunduğu pozisyonu da kıymetlendiren Dr. Kösem açıklamalarında; “Şu anda eğitim gereçleri ve eğitici oyuncaklar alanında Türkiye’nin öncü ve önder markalarından biriyiz. Yurt içi ve yurt haricinden çocukların gelişim devirlerinde muhtaçlık duyabilecekleri her tipten eseri temin ediyoruz.” Tabirlerine de yer verdi.

Bültenler / Eğitim

Market, Eğitim, Haberler