Destici’nin “Parti olarak potansiyelimiz yüzde 30” demesi sunucuyu şaşırttı: Fazla argümanlı değil mi?

Seren

New member
Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın az da olsa şu andaki oy oranının yüzde 50’nin üzerinde olduğunu söyleyen BBP Başkanı Destici, kendi partilerinin oy potansiyeline ait de dikkat çeken bir çıkışa imza attı.

“YÜZDE 30’UN ÜZERİNDE BİR OY POTANSİYELİMİZ VAR”

Yerel seçimlerde devleti ve milleti düşündükleri için bir fazlaca yerde aday çıkarmadıklarını tabir eden Destici, “Bizim bu seçimlerdeki oy gayemiz yüzde 4-5 ortası bir oydur. Fakat halkımız daha yüksek bir oy verirse bundan da büyük memnuniyet duyarız. Büyük Birlik Partisi’nin potansiyeli bu mu? Hayır. Büyük Birlik Partisi’nin genel partilerin potansiyelleri içerisinde baktığımızda yüzde 30’un üzerinde bir oy potansiyeli vardır” dedi.

SUNUCU ŞAŞIRDI: TEZLİ BİR CÜMLE DEĞİL Mİ?

Destici’nin bu çıkışı karşısında şaşırdığı gözlenen Mehmet Akif Ersoy, “Yüzde 30’un üzerinde oy potansiyeli var cümlesi argümanlı bir cümle değil mi?” halinde bir soru yöneltti. Destici bu soruya “Hayır. Bu bir saha anketi kararı” cevabını verdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE”

Açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranına ait de sayılar veren Destici, “Saha çalışmalarında Cumhurbaşkanımız az bir oranla da olsa 50’nin üzerinde. Kararsızlar dağıtıldığında. Partilerin oyuna geldiğimizde 47-48 bandında. Alışılmış ki yükseliş trendinde. Bilhassa enflasyonun aşağı gelmeye başlaması, hayat pahalılığı ile gayrette az da olsa muvaffakiyet elde edilmesi, EYT hakkının verilmesi, sözleşmelinin takıma geçilmesi, taban fiyattaki artışlar, KYK borçları başta olmak üzere farklı borçların ertelenmesi, ötelenmesi, taksitlendirilmesi, konut projesi, eğitim, konutta atılan adımlar, terörle gayrette başarılı işlere imza atıldı. Dış siyaset, savunma sanayi bilhassa. Türkiye’nin İHA, SİHA yapmasından niçin rahatsız oluyorlar? Bir Türk vatandaşı niye rahatsız olur, bunu anlamakta kuvvetli çekiyorum. İsrail’e, Rusya’ya, ABD’ye muhtaç mı olalım?” biçiminde konuştu.