40 bin muhtara eğitim verildi

Lena

Global Mod
Global Mod
Aile Okulu projesiyle toplumsal maharet, aile içi bağlantı idaresi, teknoloji kullanması, ahlaki gelişim, gerilim idaresi, sağlıklı beslenme, etraf ve birinci yardım üzere konularda 14 farklı alanda anne-babalar hayli istikametli olarak destekleniyor. Eğitimler 81 vilayette bulunan bin halk eğitimi merkezinde gerçekleştiriliyor. İçeriği daima güncellenen ve farklı kısımlardan birfazlaca şahsa ulaştırılan eğitimlere son olarak muhtarlar da dâhil edilmişti. Aile Okulu projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye’nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor. Hususa ait değerlendirmede bulunan Bakan Özer, şunları söylemiş oldu.

HEDEF 2 BUÇUK MİLYON AİLEYE ULAŞMAK
“Aile Okulu projesine, İçişleri Bakanlığımızla yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde temsil güçlerini desteklemek, aileleriyle bağlantısını güçlendirmek emeliyle muhtarlarımızı da dahil etmiştik. Muhtarlarımız verilen bu eğitimlere epeyce ağır ilgi gösterdi. Kısa müddette biroldukça farklı mevzuda 40 bin muhtarımıza eğitim verdik. Projeyle tüm muhtarlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. 2023 yılında 2,5 milyon aileye ulaşma amacımızla Aile Okulu projesinin kapsamı ve içeriğini her geçen gün geliştirmeye devam edeceğiz.”